Моніторинг ходу реалізації проекту «Інституційна співпраця між Виноградівським районом та Саноцьким повітом по розвитку системи надання паліативної допомоги» : аналіз виконання за січень-червень 2015 року
У Виноградівському районі проходить ІІІ етап реалізації грантового проекту «Інституційна співпраця між Виноградівським районом та Саноцьким повітом по розвитку системи надання паліативної допомоги» за фінансової підтримки підтримки Європейського Союзу. Даний проект передбачає виконання низки заходів : професійна підготовка медичного персоналу на базі хоспісного закладу у м. Санок (Польща), облашування хоспісного закладу у м. Санок (Польща), будівництво хоспісного закладу та його оснащення відповідним медичним обладнанням у м. Виноградів (Україна), проведення міжнародних конференцій щодо перспектив інституційної співпраці в сфері надання паліативної допомоги у м Виноградів (Україна) та м.Санок (Польща) та проведення інших організаційних заходів, пов’язаних з успішним виконання проекту.
Кожен місяць реалізації вимагає виконання певних завдань чи подолання труднощів, які виникають в зв’язку з нестабільною політичною ситуацією в Україні.
Значними ризиками, що суттєво вливають на впровадження окремих заходів проекту є нестабільність курсу євро по відношенню до гривні, зокрема стрімке його зростання.
В порівнянні з курсом, що встановлено на початковому етапі імплементації проекту - грудні 2012 року курс євро зріс майже вдвічі. Такий негативний чинник в свою чергу відзначився на ході виконання будівництва. В зв’язку з нестабільністю на ринку товарів, робіт та послуг будівельна компанія неспроможна вливати кошти в будівництво, а придбання матеріалів та обладнання вимагає постійного авансування. Окрім того реконструкція будівлі колишнього штабу під споруду медичного призначення «Хоспіс» виявила необхідність виконання додаткових будівельних робіт. Партнер Проекту –Виноградівська районна рада сприяла у виділенні бюджетних коштів для виконання додаткових робіт протягом 2014-2015 рр. Відділ охорони здоров’я Виноградівської РДА виступив Замовником робіт, а їх Виконавцем - ТОВ «Панком».
У 2014 році освоєно 483 366,15 грн., з яких кошти місцевого бюджету – 429 829,20 грн., субвенція обласного бюджету становить 53 536,95 грн.
На початку 2015 року профінансовано виконання робіт об’єкту реконструкції на суму 586 664,40 грн.
Однак вирішення питань фінансування додаткових будівельних робіт не є остаточним, проект вимагає наступного втручання Бенефіціара проекту _Закарпатської ОДА.
Не визначеною залишається частка спів фінансування проекту, що складає 80 тис євро. За рахунок коштів власного внеску передбачається придбати обладнання медичного призначення для Регіонального Центру Паліативної Допомоги.
Аплікантом Проекту-Агенцією місцевого розвитку Виноградівщини та Партнером Проекту – Виноградівською районною радою підготовлено та направлено біля 11 запитів.
до Закарпатської ОДА щодо сприяння у вирішенні питань до фінансування проекту.
За весь період реалізації проекту проведено біля 100 нарад щодо ходу реалізації проекту, в тому числі робочі зустрічі з партнерами проекту, операційні наради з виконання реконструкції об’єкту,тощо; здійснено біля 5-ти перевірок – аудиторські вітчизняні та міжнародні, моніторинг результатів, перевірки на місцях, контролюючих національних органів та інших, за результатами яких недоліків щодо виконання заходів проекту та оформлення документації не виявлено.
Короткий огляд подій проекту 2015 року можна представити у вигляді наступного графіку виконання:
Січень - заключний етап проходження проміжного фінансового звіту, подання та затвердження короткого (4-ри місячного) описового звіту, збір, аналіз інформації щодо стабільності функціонування банківських установ з метою майбутнього отримання та зберігання коштів гранту; аналіз виконання будівельних робіт,вибір оптимальної схеми їх фінансування, подання запиту до Закарпатської ОДА щодо забезпечення частки спів фінансування проекту.
Лютий – аналіз вартості об’єкта будівництва у цінах 2015 року, виготовлення оновленої проектно-кошторисної документації, подання додаткових документів до проміжного фінансового звіту та його затвердження, проведення моніторингу виконання проекту польським партнером.
Березень – отримання коштів третього траншу, авансування будівельних робіт з метою їх активізації, проведення оперативних нарад щодо стану виконання будівельних робіт, отримання повідомлення щодо проведення міжнародного аудиту проекту, проведення моніторингу виконання проекту польським партнером.
Квітень - проходження міжнародного аудиту проекту, проведення оперативних нарад щодо стану виконання будівельних робіт, проведення моніторингу виконання проекту польським партнером, збір та аналіз пропозицій щодо продовження терміну реалізації проекту.
Травень – підготовлено та направлено на розгляд СТС запит щодо продовження терміну реалізації проекту до кінця 2015 року, проведення оперативних нарад щодо стану виконання будівельних робіт, подання запиту до Закарпатської ОДА щодо забезпечення частки спів фінансування проекту, проведення моніторингу виконання проекту польським партнером, аналіз виконання та фінансування заходів проекту.
Червень – подання додаткових документів до СТС Програми щодо продовження дії проекту через підписання Адендуму, отримання позитивного експертного висновку щодо проходження державної експертизи проектно-кошторисної документації, проведення оперативних нарад щодо стану виконання будівельних робіт, проведення моніторингу виконання проекту польським партнером, аналіз та оптимізація витратної частини проекту, подання запиту до СТС Програми Польща-Білорусь-Україна 2007-2013 щодо забезпечення частки спів фінансування проекту.